Strony internetowe
ikony strona główna dodaj do ulubionych kontakt
Pomoc
   Strona główna

   Oferta - pozycjonowanie

   Oferta - hosting

   Oferta - tworzenie stron

   Oferta specjalna

   Promocja stron

   Reklama internetowa Adwords

   Klienci

   Kontakt/Formularz

   LinkiI. PROCES ZAMÓWIENIA

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z oferowanych przez nas usług internetowych i chcą zamówić u nas hosting to prosimy wypełnić odpowiedni formularza przypisany do oferty Serwer Standard lub Serwer Max.

Po wypełnieniu formularza automatycznie zakładane jest konto na serwerze w wybranej przez Państwa opcji (standard lub max), a na podane w formularzu konto e-mail przesyłane są informacje dotyczące konta na serwerze.

Konto jest zakładane w subdomenie comweb.pl np. nazwafirmy.comweb.pl lub w subdomenie bizn.pl np. nazwafirmy.bizn.pl

Jeśli chcą Państwo umieścić swoją stronę w płatnej domenie funkcjonalnej lub regionalnej np. nazwafirmy.pl to należy założyć konto w naszej subdomenie (comweb.pl lub bizn.pl) a następnie podana przez Państwa domena w formularzu np. nazwafirmy.com.pl zostanie przypisana do konta podanego przez Państwa w formularzu.

Przy rejestracji domen z końcówką .pl wniosek mogą Państwo złożyć samodzielnie w NASK, wówczas przy wypełnianiu wniosku należy podać obowiązkowe serwery nazw (nameservers) ns1.tld.pl i ns2.tld.pl

Wniosek ten może być na Państwa życzenie przygotowany przez nas.

Przez okres 10 dni mogą Państwo sprawdzić działanie serwera bez opłat. Jeśli zdecydują się Państwo na wykupienie serwera należy przesłać e-mailem potwierdzenie wpłaty (wraz z nazwą domeny).


ComWeb Przemysław Głogowski
84-230 Rumia ul. Wyspiańskiego 22
nr konta: 76114020040000320238908830

Po dopełnieniu te formalności usługa serwera zostanie aktywowana na wybrany okres abonamentu.

W przypadku dokonania wpłaty i przesłania wyżej wymienionych dokumentów zostanie wystawiona i przesłana faktura na podany w zamówieniu adres. Kolejne płatności odbywać się będą już na podstawie faktur wystawionych po upływie wykupionego abonamentu. Jeśli nie zdecydują się Państwo na przedłużenie kolejnego abonamentu należy nam to zgłosić 20 dni przed jego upływem.


II. REJESTRACJA DOMEN .pl, .eu, com.pl, biz.pl, net.pl, info.pl, gdansk.pl, waw.pl ...

Gdy wypełnią Państwo na stronie zamówienie na serwer Standard lub max zakładany jest automatycznie serwer w subdomenie np. www.nazwafirmy.comweb.pl lub www.nazwafirmy.bizn.pl. Jeśli zdecydują się Państwo pozostać przy tej nazwie to należy tylko dokonać opłaty za serwer. Jeśli chcieliby Państwo posługiwać się jednak domeną funkcjonalną typu .com.pl, .pl itp. to należy zarejestrować domenę w NASK (www.dns.pl). Mogą Państwo zlecić również nam tą czynność (jest to usługa bezpłatna).


REJESTRACJA DOMEN .com, .org, .net

Możemy zarejestrować dla Państwa również domenę z rozszerzeniem .com, .org lub .net.
Opłata rejestracyjna za rok wynosi 49 zł netto + 22% VAT. Czas trwania rejestracji około 3-4 dni roboczych.


III. UMIESZCZANIE STRONY NA SERWERZE

1.Logowanie do konta FTP w celu umieszczenia na serwerze strony.

Posiadając konto "domena.pl", aby się do niego zalogować należy podać:
host: domena.pl - do której przypisane jest to konto
konto: domena (pełna nazwa założonego konta)
hasło: ******* (hasło podane przez klienta)

2.Umieszczanie plików na serwerze.

Po zalogowaniu się na dowolne konto FTP widoczny jest katalog "public_html". Należy do niego wejść i w nim umieścić plik index (koniecznie małymi literami) z rozszerzeniem .htm, .html, .php.


IV. KONFIGURACJA POCZTY ELEKTRONICZNEJ

1. INSTALACJA KONTA W PROGRAMIE POCZTOWYM - OUTLOOK EXPRESS
2. KONFIGURACJA AUTORYZACJI SMTPINSTALACJA KONTA W PROGRAMIE POCZTOWYM - OUTLOOK EXPRESS

Aby odbierać pocztę w programie pocztowym zainstalowanym na komputerze np. Outlook Express w momencie dodawania konta, w kroku przedostatnim w oknie "Nazwa konta" należy podać pełny adres np.: biuro@domena.pl (program automatycznie wpisuje tylko: biuro).


Jako serwer poczty przychodzącej i wychodzącej podają Państwo adres swojej domeny, np. domena.pl.


Uwaga: W przypadku odbierania poczty poprzez program dostępny przez www (adres: www.vpoczta.domena.pl) również konieczne jest podanie pełnej nazwy konta (łącznie z nazwą domeny - tzn. np. biuro@domena.pl).


KONFIGURACJA AUTORYZACJI SMTP

Każde konto instalowane za pośrednictwem naszych serwerów wymaga autoryzacji SMTP. Aby dokonać zmian należy wyświetlić właściwości konta (Menu "Narzędzia" opcja "Konta").Następnie w zakładce "Serwery" dodatkowo zaznaczyć opcję - "Serwer wymaga uwierzytalniania".Po rozwinięciu przycisku "Ustawienia..." powinno pozostać wybrana opcja "Użyj tych samych ustawień co mój serwer poczty przychodzącej". Uwaga: powyższe zmiany ustawień nie dotyczą użytkowników korzystających wyłącznie z programu WebMail do odbioru poczty (adres: www.poczta.domena.pl).


ZMIANA DELEGACJI DOMENY


Jeżeli posiadają już Państwo zarejestrowaną domenę to można zmienić jej delegację na nasze serwery bez ponoszenia dodatkowych opłat pod warunkiem wykupienia u nas dowolnego konta internetowego. Mogą Państwo skorzystać z naszego bezpłatnego pośrednictwa lub mogą dokonać tego samodzielnie korzystając z wniosku "Zmiana Delegacji" na stronie NASK www.dns.pl Podajemy wówczas nowe nameserwery oraz nowego opiekuna technicznego. Po wypełnieniu wniosku należy go wydrukować, a następnie podpisany i opieczętowany przesłać faxem na numer (0 22) 523 13 01.

Dane konieczne do wypełnienia formularza to głównie dane Państwa firmy (proszę pamiętać, aby podawać te dane, które były podane przy rejestracji domeny).
Poniżej podajemy ważne informacje niezwiązane z Państwa firmą a potrzebne do wypełnienia wniosku o zmianę delegacji domeny:

 • Nowe obowiązkowe serwery nazw (nameservers):
  Nazwa nameservera, Adres IP:
  ns1.tld.pl - 217.96.100.100
  ns2.tld.pl - 217.98.100.100
  Pozostałe pola należy pozostawić puste.
 • Nowy opiekun techniczny:
  ComWeb
  Przemysław Głogowski
  comweb@comweb.pl
 • Stary opiekun techniczny:
  (to pole można zostawić puste)
  adres e-mail poprzedniego providera.

UWAGA!!! Aby dokonać zmiany delegacji domeny (wypełnić wniosek w NASK) konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie nam nazwy domeny na adres email.


W jakiej wyszukiwarce warto się reklamować?
Aby odnaleźć określoną firmę w internecie mamy do wyboru kilka wyszukiwarek. Wyszukiwarka Google ma ponad 80% rynku polskiego. Dlatego warto skupić się głównie na tej wyszukiwarce gdyż przyniesie to największe korzyści.
Copyright by ComWeb
Główna | Pozycjonowanie | Hosting | Tworzenie stron | Oferta specjalna | Klienci | Pomoc | Kontakt | Linki